Celem wydarzenia było propagowanie biegania, zdrowego stylu życia, zasad "fair play", integracja środowiska biegaczy i najważniejsze zwrócenie uwagi poprzez sport na problem bezdomności i porzuceń zwierząt. 

Organizator imprezy przygotował dwa biegi. Na dystansie 2 i 5 kilometrów. Każdy uczestnik imprezy otrzymał medal i dyplom ukończenia wyścigu. Po zakończeniu sportowych zmagań dla wszystkich czekała pyszna i smaczna grochówka oraz rozdanie nagród. 

Podczas imprezy można było również skorzystać z pomiaru i analizy masy składu ciała. Przeprowadzany był również krótki wywiad zdrowotno-żywieniowy, prezentowany był przykładowy program żywieniowy, jaki otrzymują pacjenci na wizycie oraz można było mi zadać parę pytań.

Uczestnicy imprezy z skorzystali z badania i bezpłatnej konsultacji dietetycznej :). Atmosfera podczas wydarzenia była przyjacielska :) Bardzo dziękuję za możliwość przeprowadzenia badania w takim miłym i sympatycznym gronie :)

Bardzo dziękuję Wszystkim za zainteresowanie tym wydarzeniem i przybycie oraz oczywiście dziękuje Pani Katarzynie Sidorczuk i KS Spartakus za możliwość przeprowadzenia konsultacji dietetycznych :) 

Dziękuje także za miłe słowa i wyróżnienie :)