WOŚP - najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy Finał WOŚP ma określony temat – czyli cel medyczny, na który przeznaczone zostaną zebrane podczas Finału pieniądze oraz hasło, które promuje i wyjaśnia medyczny cel zbiórki.  Hasłem przeowdnim tegorocznego finału jest :"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" 

Zebrane podczas tegorocznego finału środki pomogą walczyć z sepsą, czyli zespołem objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. Z zebranych pieniędzy będzie kupiony specjalistyczny sprzęt do analizy i wczesnego wykrywania zakażenia.

Podczas Bełchatowskiego WOŚPu w Galerii Olimpia można było również skorzystać z pomiaru i analizy masy składu ciała i konsultacji dietetycznych. Przeprowadzany był również krótki wywiad zdrowotno-żywieniowy, prezentowany był przykładowy program żywieniowy, jaki otrzymują pacjenci na wizycie oraz można było mi zadać parę pytań.

Atmosfera podczas wydarzenia była przyjacielska :) Bardzo dziękuję za możliwość przeprowadzenia konsultacji dietetycznych  w takim miłym i sympatycznym szerokim gronie :)

Bardzo dziękuję Wszystkim za zainteresowanie tym wydarzeniem i przybycie oraz oczywiście dziękuje organizatorom Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za możliwość przeprowadzenia bezpłatnych konsultacji dietetycznych :)

Osobiście chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom finału, tym którzy w szczytnym celu przyszli do Galerii i pomogli w zbiórce oraz wolontariuszom. Jesteście fantastyczni!!!

Jestem pod wrażeniem całego wydarzenia, było wiele ciekawych atrakcji, a jeśli ktoś nie zdążył ze mną porozmawiać to zapraszam do mojej poradni :)